Zarabianie na blogu podrozniczym

Idąc w nocy w Pojezierzu

Teraz, że całe zamieszanie Bożego Narodzenia i Nowy Rok się kończy możemy wrócić do prawidłowej działalności będąc na Fells!

Dlaczego nie spróbować czegoś innego w tym roku i udać się po zmroku? Styczeń i luty oferują jedne z najlepszych możliwości księżycową spacer z tej porze roku mającego najwyższą jasność. Lakeland Fells nabierają całkiem innego charakteru, gdy słońce zajdzie i wyglądają zupełnie porywającego w świetle księżyca, to naprawdę jest na co popatrzeć. Można nawet zabrać ze sobą zaufanego psiaka, najwyraźniej większość z nich ma bardzo dobre widzenie w ciemności. Niestety mój pies Moss jest rzeczywiście boi się ciemności, więc prawdopodobnie będę musiał zostawić go w domu przy tej okazji.

Wybierz Fell was zna i jeden, który nie ma czystej krawędzi można zwiać! Latrigg, Barrow, Binsey i Dodd są doskonałymi wzgórza startowe i łatwo dostępne od kilku psom domków Lake District w okolicy. Przy odpowiednich warunkach można nawet próbować Skiddaw lub gładkie zachodniej flanki Helvellyn, z których oba mają schrony szczycie, aby wypić gorący napój w!

Dla księżycową spacerze trzeba swój zestaw Wędrówki górskie zwykły plusa dodatkowych ciepłych warstw, wannę z kolby i niektóre pyszne czekolady. Mapa , kompas i apteczka są ważne, jak jest twoja pochodnia głowy i zapasowe baterie. Na jasnej nocy powinieneś być w stanie chodzić ze światłem księżyca – Jednak konieczne jest jeszcze zabrać latarkę głowy w nagłych przypadkach lub gdy zmienia się pogoda. Użyj funkcji światła czerwonego do czytania mapy lub cokolwiek innego, co wymaga dodatkowego światła. To nie ma wpływu na widzenie w nocy po ponownym rozpoczęciu chodzenia.

Zapoznaj się z trasą w świetle dziennym i zanotuj żadnej kluczowych cech być świadomi. Zostaw plan trasy z kimś odpowiedzialnym i, tam gdzie to możliwe, należy powiadomić lokalny zespół GOPR o swoich planach. To nie jest rzadkością w przypadku dobrze rozumieniu folk do zgłaszania światłach na Fells prowadzących do zespołów ratowniczych jest kodowany, aby znaleźć światła należą do ludzi, którzy nie potrzebują ratowania!

Po zakończeniu iz powrotem przy dobicia można usiąść i odpocząć w cieple jednej z wielu domków Lake District w tym obszarze lub nip dół do najbliższego pubu na zasłużony kufel piwa!

Domki Pojezierze

psom domki Pojezierze

– autor artykułu